KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11137538
*
nr 1113 7538
Thage Nordholm
(1927-1990), Sverige
Akvarell, Thage Nordholm (1927-1990), 39x35, komposition
Thage Nordholm, svensk målare född 1927, död 1990.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 juni 2017
kl 20:35:20
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller komposition svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thage nordholm vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:52
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:26
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:49
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:22
*
Thage Nordholm
Thage Nordholm, svensk målare född 1927, död 1990.
nr 1113 7538
Thage Nordholm
(1927-1990), Sverige
Akvarell, Thage Nordholm (1927-1990), 39x35, komposition
Thage Nordholm, svensk målare född 1927, död 1990.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 juni 2017 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller komposition svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thage nordholm vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:52 -
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:26 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:49 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:22



